«Νιώσε τη χαρά της άθλησης χωρίς το άγχος της νίκης και το φόβο της αποτυχίας: Αθλητισμός- Δικαίωμα για όλους»

Στις 3 Οκτωβρίου 2016 πραγματοποιήθηκαν στο σχολείο μας αθλητικές δραστηριότητες στα πλαίσια της 3ης Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού. Τα παιδιά από όλες τις τάξεις συμμετείχαν στην κατασκευή αφίσας, σε κινητικές δραστηριότητες, παιχνίδια, χορό, κι αθλήματα. Η εκδήλωση αυτή στοχεύει στην προσπάθεια να παρακινήσει τους μαθητές να συμμετάσχουν  σε οποιοδήποτε είδος φυσικής δραστηριότητας με απώτερο στόχο τη βελτίωση της φυσικής κατάστασης, την καλλιέργεια ή/και ενίσχυση της ευεξίας. Το σύνθημα της Μαθητιάδας είναι: «Νιώσε τη  χαρά της άθλησης χωρίς το άγχος της  νίκης και το φόβο της αποτυχίας: Αθλητισμός- Δικαίωμα για όλους». Δείτε παρακάτω τις σχετικές φωτογραφίες?