Καθαρισμός μονοπατιού Αγ. Μακάριος-Αγ. Μάρκος- Ράκτης

Την Κυριακή 22 Νοεμβρίου 2015 το σχολείο μας , με το 2ο σύστημα Ναυτοπροσκόπων και οδηγό τον κο Γ. Χαλάτση ξεκίνησε τον καθαρισμό του μονοπατιού Αγ. Μακάριος-Αγ. Μάρκος- Ράκτης.

Με τα λίγα εργαλεία και την πολλή ψυχή που είχαμε καταφέραμε να καθαρίσουμε ένα μέρος του μονοπατιού, ίσως το πιο δύσκολο. Ιδιαίτερες ευχαριστίες οφείλουμε στον κο Γιώργο και την κα Φιλία Χαλάτση , την πρόεδρο του Συλλόγου Γονέων κα Άρτεμις Σαββάκη- Καλογερά , τους μπαμπάδες κο Αλ. Παρασκευά και κο Σπ. Πυκνή , τις δασκάλες κα Ιφ. Κυριαζή και κα Άννα Πονηρού καθώς και τη μαθήτρια ?πρόσκοπο του σχολείου μας Μαρίζα Πυκνή. Επίσης στον αρχηγό της ομάδας των Προσκόπων κο Γ. Ζαννίκο και την πρόσκοπο Ελένη Καραπατσακίδη για την προσφορά τους.

Το πρώτο βήμα έγινε. Θα συνεχίσουμε τον καθαρισμό! Περιμένουμε κι άλλους γονείς και παιδιά να βοηθήσουν σε αυτό το έργο που σίγουρα θα μας ικανοποιήσει! Γιατί η φύση είναι πηγή έμπνευσης και χαράς!