Σχολική Βιβλιοθήκη 3ου Δημοτικού Σχολείου Βροντάδου «Δημήτρης Χούλης»

Σχολική Βιβλιοθήκη 3ου Δημοτικού Σχολείου Βροντάδου

«Δημήτρης Χούλης»

Η βιβλιοθήκη του Σχολείου μας εντάθηκε από πέρσι στο δίκτυο σχολικών βιβλιοθηκών και φέτος της δόθηκε όνομα και λογότυπο.

Ο Σύλλογος διδασκόντων αποφάσισε να δοθεί το όνομα « Δημήτρης Χούλης», ο οποίος ήταν ο προηγούμενος διευθυντής του σχολείου μας και πρόσφερε πολλά στο σχολείο στα 21 χρόνια που υπηρέτησε, ως διευθυντής.

Οι μαθητές/τριες του σχολείου μας με την καθοδήγηση της εικαστικού κας Βασιλικής Δήμτσιου   κατασκεύασαν μια πολύχρωμη ευφάνταστη αφίσα και δημιούργησαν το λογότυπο της βιβλιοθήκης.

Για την αφίσα αξιοποιήθηκαν οι ιδέες της Θοδώρας Μαζωνάκη και της Δέσποινας Νεαμονίτη από την Στ΄ τάξη και για το λογότυπο οι ιδέες των Κων/νου Φρυδά και Γιάννη Γιαννακουλάκου από την Δ΄τάξη.

Συγχαρητήρια σε όλους για τις ιδέες τους και την όμορφη συνεργατική δουλειά τους.