ΟΙ ΑΓΡΙΟΠΑΠΙΕΣ ΠΕΤΟΥΝ ΣΤΟ 3Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ

Τη Δευτέρα 21 Φεβρουαρίου 2022 , με πολλή χαρά φιλοξενήσαμε στο σχολείο μας τον συγγραφέα Γιώργο Χατζόπουλο και τις «Αγριόπαπιες» του. Οι μαθητές/τριες της Στ΄ τάξης μαζί με τη δασκάλα τους κα Ζηνοβία Λασπάκη απήλαυσαν τη συζήτηση μαζί του και παρακολούθησαν την όμορφη παρουσίαση του νέου του βιβλίου που αποτελεί το πρώτο μέρος μιας τριλογίας . Ευχόμαστε το βιβλίο του να διαβαστεί και να αγαπηθεί από όλα τα παιδιά του σχολείου μας, γιατί τα μηνύματα που μας στέλνει με τον μοναδικό τρόπο του αξίζουν πολλά.

Με αγωνία περιμένουμε να δούμε και να διαβάσουμε   τα άλλα δυο βιβλία της σειράς. Ευχαριστούμε τον συγγραφέα ο οποίος αγαπά πολύ το σχολείο μας και είναι πάντα το πρώτο που επισκέπτεται όταν βρεθεί στο νησί μας.

Η παρουσίαση εδω