ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΗ ΓΙΟΡΤΗ

Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος, τη χριστουγεννιάτικη γιορτή του σχολείου μας ετοίμασαν και παρουσίασαν τα παιδιά της Β΄ τάξης.

Τα παιδιά δούλεψαν πολύ, με ενθουσιασμό και κέφι και παρουσίασαν την παράσταση: «Η χριστουγεννιάτικη μάχη του ζαχαροπλαστείου», εμπνευσμένη από το βιβλίο του Κ. Χαρίτου : «Φον Κουραμπιές εναντίον Κόμη Μελομακαρόνη».

Ο κ. Σταύρος, ο μουσικός μας, δίδαξε και συνόδευσε τα παιδιά στα κάλαντα Χριστουγέννων και Πρωτοχρονιάς και η κα. Ευτυχία δίδαξε και παρουσίασε με τα παιδιά δύο επίκαιρα τραγούδια στα αγγλικά.

Στο τέλος οι γονείς των μικρών μαθητών κέρασαν γλυκά όλους τους θεατές, μικρούς και μεγάλους.

Ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ στα παιδιά της Β΄τάξης.

ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ