Εκδηλώσεις για την επέτειο της 25ης Μαρτίου 2016

Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος το σχολείο μας  τίμησε την επέτειο της 25ης Μαρτίου.

Πρώτα ?πρώτα , την παραμονή οι μαθητές της Στ΄ τάξης με την καθοδήγηση της δασκάλας τους Κας Τσατσαρώνη Πόπης ετοίμασαν τη γιορτή που περιείχε αφήγηση, ποιήματα, τραγούδια , χορό και θεατρικά δρώμενα θυμίζοντας σε όλους τη θυσία των Ελλήνων στα δύσκολα χρόνια της Επανάστασης κατά του τουρκικού ζυγού. Παρακολουθήσαμε με αμείωτο το ενδιαφέρον τη ζωντανή, παραστατική και εκφραστική αυτή εκδήλωση. Ακολούθησε κατάθεση στεφάνου στο μνημείο του Αφανή Ναύτη.

Ανήμερα της επετείου η σημαία του σχολείου έδωσε το παρόν στη δοξολογία , στον Άγιο Γεώργιο Βροντάδου. Οι εκδηλώσεις ολοκληρώθηκαν με τη μαθητική παρέλαση από τους μαθητές και  τις μαθήτριες του σχολείου μας στο Βροντάδο. Συγχαρητήρια στα παιδιά και τους εκπαιδευτικούς για τη ενεργητική  συμμετοχή τους στο φετινό  εορτασμό.

Και του χρόνου!