Ανακοίνωση 5/6/2018

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ - ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

• Tο ερχόμενο Σάββατο (09/06/2018) από 12.00-20.00, στο πλαίσιο εκδηλώσεων του Πολεμικού Ναυτικού με τίτλο «ΜΕΓΑ ΤΟ ΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΗΣ ΚΡΑΤΟΣ», δίνεται η ευκαιρία επίσκεψης πολιτών  και ξενάγησής τους από το πλήρωμα του πολεμικού πλοίου που θα ευρίσκεται στο λιμάνι της Χίου το παραπάνω διάστημα.

Το αυτό ισχύει και για τους μαθητές μας, με την προϋπόθεση συνοδείας τους, ΕΙΤΕ μεμονωμένα από τους γονείς/κηδεμόνες τους, ΕΙΤΕ συγκροτημένα κατά Δημοτικό Σχολείο. Όσα παιδιά και γονείς του σχολείου μας επιθυμούν να επισκεφτούν την ΤΠΚ Σιμιτζόπουλος, θα συναντηθούμε   στις 12:00 μ.μ έξω από το Tελωνείο Χίου, για να ξεναγηθούμε οργανωμένα στο πολεμικό πλοίο.

• Το σχολείο ολοκληρώνει το πρόγραμμα «Η τσάντα στο σχολείο». Για το μήνα Ιούνιο η τσάντα θα παραμείνει στο σχολείο το Σαββατοκύριακο 9-10/6/2018. Λεπτομέρειες για βιβλία και μαθήματα της Δευτέρας 11/6/2018 θα σας δοθούν από τους εκπαιδευτικούς των τάξεων.

Ευχόμαστε ένα δημιουργικό και ευχάριστο Σαββατοκύριακο!