Anonymus Hackerius, ο καλικάντζαρος του 3ου Δημοτικού Σχολείου Βροντάδου

ANONYMUS HACHERIUS

Hello!!! Είμαι ο καλικάντζαρος   AnonymusHacherius με ειδικότητα  στο χακάρισμα.

Κάθε χρόνο αφήνω το πριονάκι μου κι ανεβαίνω στη Γη, για να εκνευρίσω λιγουλάκι τους ανθρώπους. Εκτός από τα μελομακάρονα μου αρέσει να μασουλίζω πληκτρολόγια υπολογιστών πασπαλισμένα με ζάχαρη αχνή, μητρικές σιροπιασμένες, κινητά παραγεμισμένα με ιούς και χακαρισμένα προγράμματα. Είμαι ο φόβος και ο τρόμος των εταιρειών  κινητής τηλεφωνίας, διότι όχι να το παινευτώ δεν υπάρχει πρόγραμμα που να μην μπορώ να το χακάρω. Η μεγαλύτερη μου απόλαυση είναι να βλέπω τους ανθρώπους να κάνουν ουρά στα καταστήματα επισκευής ηλεκτρονικών συσκευών.

Είμαι ο καλικάντζαρος AnonymusHacherius, κολλητός με τα καλικαντζαρόπαιδα του 3ου ΔΗΜΟΤΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ . Yolo!!!!!!!!

Ο καλικάντζαρος κατασκευάστηκε από τους μαθητές της Ε' τάξης του σχολείου με την καθοδήγηση του κ. Γιώργου Γεροντίδη, εκπαιδευτικού καλλιτεχνικών και το κείμενο γράφτηκε με την υποστήριξη της δασκάλας κας Ελπίδας Γεωργαντή.

Μπορείτε να ψηφίσετε τον καλικάντζαρό μας, ανοίγοντας τη σελίδα του Δήμου Χίου στο facebook και ψηφίζοντας τον καλικάντζαρο με το νούμερο 21.