Ένα χαμόγελο για τον Ορέστη

Στα πλαίσια της παγκόσμιας ημέρας παιδικού βιβλίου που γιορτάζεται στις 2 Απριλίου, ο Σύλλογος διδασκόντων του σχολείου οργάνωσε έκθεση παιδικού βιβλίου και την Τετάρτη 28 Μαρτίου 2018 προσκάλεσε στο σχολείο μας τον κ. Μανώλη Τσαγκάτο δάσκαλο – συγγραφέα, ο οποίος παρουσίασε στα παιδιά των    Δ, Ε, Στ τάξεων το πρώτο βιβλίο του: « Ένα χαμόγελο για τον Ορέστη». Ο κος Μανώλης συζήτησε με τα παιδιά, η κυρία Ελπίδα Γεωργαντή διάβασε με παραστατικό τρόπο αποσπάσματα από το βιβλίο και τα παιδιά συμμετείχαν σε ευχάριστες παιδαγωγικές δραστηριότητες σχετικές με το βιβλίο. Στο τέλος ο συγγραφέας υπέγραψε το βιβλίο του στους μαθητές   και δώρισε δυο αντίτυπα για τη σχολική μας βιβλιοθήκη. Η εκπαιδευτική κοινότητα του σχολείου μας εκφράζει τις ευχαριστίες της στον κύριο Μανώλη Τσαγκάτο και εύχεται να συνεχίσει το συγγραφικό του έργο.