GASLOG GALVESTON ΔΩΡΕΑ

82200-Βροντάδος- Χίος

Πληρ: Κ. Βούλγαρης

Τηλ/φαξ: 2271092380

Email:Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

------------------------

Αγαπητέ καπετάνιε κ. Γιάννη Κουτσουράδη

& πλήρωμα του πλοίου GASLOG GALVESTON

Το 3ο Δημοτικό Σχολείο Βροντάδου έλαβε με μεγάλη χαρά  τη δωρεά των 800  ευρώ από το πλήρωμα του πλοίου σας. Η χαρά και η συγκίνηση οφείλεται κυρίως στην ιδέα σας να προσφέρετε ως ομάδα ένα ποσό στην εκπαιδευτική μας  κοινότητα, για να καλύψει τις συνεχείς ανάγκες  της σε εξοπλισμό και εποπτικά υλικά, που κάνουν αποτελεσματικότερη την εκπαίδευση και τη μάθηση των μαθητών μας.

Το ποσό θα διατεθεί για την αγορά ενός σταθερού Η/Υ και ενός φορητού Η/Υ.

Η δωρεά θα αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του σχολείου, θα κοινοποιηθεί στο σύλλογο γονέων και στους  μαθητές του σχολείου, κυρίως γιατί αποτελεί  ένα πολύ καλό παράδειγμα αλληλεγγύης, έγνοιας και αγάπης προς τον άλλο, τον συνάνθρωπο και περισσότερο, γιατί περικλείει όλο το μήνυμα των Χριστουγέννων σιωπηλά και αθόρυβα.

Εκ μέρους των μαθητών/τριων, των γονέων και των εκπαιδευτικών σας ευχαριστούμε από καρδιάς τόσο για το ποσό όσο και για τις αξίες που μας στέλνετε από τη μέση του Ινδικού Ωκεανού.

Να σας έχει ο θεός γέρους και να σας προστατεύει ο Αϊ Νικόλας.

Καλή Χρονιά.

Ο Δ/ντης του Σχολείου