Πρόσκληση για συμμετοχή στη δράση "Ανακυκλωμένα Χριστούγεννα"

Το σχολείο μας θα συμμετάσχει στη δράση «Ανακυκλωμένα Χριστούγεννα» την Παρασκευή 18 Δεκεμβρίου 2015, ώρα 17:00 στην πλατεία Βουνακίου.

Η δράση σχετίζεται με το στολισμό ενός χριστουγεννιάτικου δέντρου με στολίδια από ανακυκλώσιμα υλικά που έχουμε ήδη φτιάξει στο σχολείο! Αφού στολίσουμε το δέντρο θα ακούσουμε χριστουγεννιάτικες μελωδίες από την Φιλαρμονική και θα ευχηθούμε κι εμείς «Καλά Χριστούγεννα» παρουσιάζοντας ένα σύντομο δρώμενο που έχουμε προετοιμάσει. Τέλος η βιβλιοθήκη «Κοραής» θα μοιράσει ως δώρα βιβλία στα παιδιά!

Προσκαλούμε όποιο παιδί επιθυμεί να έρθει στην Πλατεία με τους γονείς του , να βοηθήσει στο στολισμό του δέντρου και να παρακολουθήσει την εκδήλωση αυτή στην οποία θα συμμετάσχουν πολλά δημοτικά σχολεία του νησιού μας !

Θα σας  περιμένουμε με χαρά!